Č. Třebová – Lanškroun 2:0

Českotřebováci nenechali své příznivce dlouho čekat na první útok, již v 7. minutě trestný kop Zahálky dosedl na hlavu Grepla a na tabuli se rozsvítilo skore 1:0. Ve 22. minutě se ukázala ulička od Čikla na Grepla, který brankáři Jarošovi nedal šanci a zvýšil na 2:0. O šest minut později se ze stoprocentní šance po hrubce lanškrounské obrany Myšák nedostal přes přesného Jaroše.

Po změně stran začali hosté aktivněji. Vyzkoušeli několik náznaků šancí, žádnou ale neproměnili. Za vytrvalého deště se iniciativy chopili opět svěřenci Bohuslava Sokola. Zahálka pálil ze třiceti metrů s Myšákovým zakončením se ale střelu proměnit nepodařilo. Ve druhé půli se Jaroš stal velkou oporou lanškrounského klubu, protože nepustil žádnou z přesně mířených střel mezi své tři tyče. V 90. minutě se snad poprvé do šance dostali hosté, když Křivka po trestném kopu trefil břevno a vytěsnil míč na roh.

Branky: 7. a 22. Grepl. Česká Třebová: Křivka – Keprt, Švec, Vomáčka, Kubásek – Petr (87. Krejsar), Zahálka, Macko (52. Abt), Čikl (70. Urbanec) – Grepl, Myšák. Lanškroun: Jaroš – Stasiowski, Šilar, Kristek, Popelář – Fait (43. Šenkýř), Šilar, Mizerák, Farkaš (80. Šnír) – Švercl, Richtr.

Třemošnice – Dobříkov 2:0

Přes silný déšť nastoupili domácí před početnou diváckou kulisou k historické premiéře v krajském přeboru na výborně připravenou hrací plochu. Od počátku střetnutí si vynutili územní převahu, ovšem bez brankového efektu.

Do druhého poločasu přišli Třemošničtí s větším důrazem v pokutovém území soupeře a připravili si několik dobrých gólových příležitostí. Premiérové branky se dočkali v 57. minutě, kdy Kalina zahrál dlouhý míč za obranu Dobříkova, na který si naběhl Šebek a perfektně přeloboval vyběhnuvšího Jadrného – 1:0.

Od tohoto okamžiku hosté vysunuli do útočné fáze více hráčů a začali na obranu domácích nakopávat vysoké míče, které způsobily několik problémů. Tyto situace však s přehledem vyřešil dobře chytající Žďánský. Rozuzlení přišlo v 87. minutě, kdy Tyle využil zaváhání dobříkovské obrany a po samostatném úniku pečetil zasloužené vítězství Třemošnice.
Branky: 57. Šebek, 87. Tyle. Třemošnice: Ždánský – O. Rychnovský, Hluchnik, Kalina, Culek – O. Vančura (60. V. Rychnovský), J. Vančura (80. Kunášek), Lebduška, Kutílek – Hanousek (55. Tyle), Šebek. Dobříkov: Jadrný – Dostál, Horníček, Karela, Barták – Valla (77. J. Rychtařík), Malý, Klapal, L. Rychtařík – Zahradník, Jelínek (83. Škop).

SK Chrudim – Svitavy

odloženo

Již v sobotu dopoledne uznal hlavní rozhodčí zápasu Schmeisser terén za nezpůsobilý. Oba soupeři se dohodli přímo na místě na náhradním termínu utkání: hrát se v Chrudimi tak bude ve středu 25. srpna od 17 hodin.

Holice – Žamberk 5:0

Již ve třetí minutě faul Šedivého na holického D. Velinského zaváněl penaltou. Tato akce jako by předznamenala další vývoj zápasu. Ve 12. minutě se však do gólové šance dostal žamberský Menzel, ale těsně minul holickou branku. Domácí se postupně zbavovali nervozity a pak svého soupeře zatlačili do obrany. Trestný kop Kopřivy se ještě neujal, ale dvě minuty před pauzou si na jeho dlouhý pas naběhl Jedlička a nadvakrát míč dotlačil do žamberské branky.

Po změně stran se dvakrát za sebou střelecky prosadil Udržal, ale ještě za stavu 2:0 orazítkoval P. Huška břevno holické branky. Domácím narostla křídla. Hru ve druhé půli oživil střídající Englich, který vstřelil čtvrtý, dost kuriózní gól. Z postranní čáry téměř z 35 metrů napálil míč, který Mačátovi zapadl do branky u vzdálenější tyče. Skóre pečetil v poslední minutě Krpata po spolupráci s výborným Udržalem, který byl u třech holických gólů.
Branky: 43. T. Jedlička, 64. a 77. Udržal, 85. J. Englich, 90. J. Krpata. Holice: Branda– T. Krpata, T. Kopřiva, Betlach (66. Strnad), Skalický – J. Krpata, Machatý, D. Velinský, Udržal – Ručka, T. Jedlička (46. J. Englich). Žamberk: Mačát – Franke, Šedivý, Šponar, Kašpar – Ulrych (69. Rous), Jírů, Bartoň, V. Huška – P. Huška, Menzel (81. Pešek).

Vysoké Mýto – Živanice 0:2

Za spíše podzimního než letního počasí se odehrál první zápas nové sezony. Velký favorit soutěže, Živanice, vůbec neoslabil. V Mýtě se představil ve velkém stylu. Než se domácí stihli rozkoukat, inkasovali po střele Mergance už v páté minutě. Gól ale nebyl uznán, protože Merganc byl v ofsajdu. Živaničtí si vypracovali mnoho střeleckých příležitostí. Většina jich ale mířila vedle nebo nad branku. Ve 32. minutě zahráli dobře trestný kop, který jemně tečoval hlavou Černík a bylo to 1:0. Vysokomýtští zahrozili střelou Štancla, která ale po teči skončila mimo.

Druhá půlka se odehrávala za velké převahy Živanic. Domácí sestava ale dobře bránila. Nestačila až v 69. minutě na odražený míč, který dopravil do branky Balog. Domácí mohli snížit po střele Krýdy, ale ta branku jen těsně minula. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou favorita
Branky: 22. J. Černík, 69. Balog. Vysoké Mýto: Novotný – Stloukal, Jílek, Krýda, Pecháček – D. Chadima (73. Svoboda), M. Chadima, Podmajerský (56. Bartoš), Sejkora (86. Koblížek) – Sedlák, Štancl. Živanice: V. Černík – Vrážel, Ferčák, Macháček, Moravec – J. Černík, Gorol, Mocanu, J. Jedlička (75. Michal) – Merganc (66. Balog), Čech (83. Hodás).

Choceň – Polička 2:2

Utkání bylo odehráno na rozmočeném trávníku. Déšť ustal 15 minut před koncem utkání. V té době se kopalo na obou stranách několik trestných kopů. Ve 31. minutě po centru zprava Baborák netrefil branku a přestřelil, poté padáčkem Seidenglanz vrátil míč do velkého vápna, kde nůžkami vstřelil míč pod břevno Bálek 1:0. Hráči Poličky se snažili vyrovnat a byli útočnější než svěřenci Lubomíra Myšáka. V posledních deseti minutách prvního poločasu vychytal tři ostré rány Gerčák. Do kabin se tak celky rozcházely za stavu 1:0.

Druhá půle pokračovala útokem hostí. Choceňští se snažili dostat hru pod svou taktovku. V 70. minutě útočil po pravé straně Šabata, který byl ve vápně zastaven faulem. Rozhodčí odpískal penaltu, kapitán Poličky Stoklásek vyfasoval žlutou kartu. K míči se postavil brankář Chocně Gerčák a neomylně proměnil na 2:0.

O dvě minuty později po vysunutém centru do vápna domácích hlavičkoval obránce směrem k brankáři, za ním stál útočník Petr, který z pěti metrů snížil na 2:1. Hosté byli stále útočnější a v 85. minutě střelil Šabata míč pouze do náruče brankáře. Po chybě obrany Chocně kopala Polička ze šestnácti metrů trestný kop. Jílek prostřelil zeď a pomocí tyče vyrovnal na 2:2.
Branky: 32. Bálek, 70. Gerčák (z pen.) – 72. J. Petr, 88. Jílek. Agria Choceň: Gerčák – Grůz (89. Viktor Smejkal), Šrut, Lesák, Seidenglanz – Konárek, Kaplan (70. Chleboun), Lukáš Smejkal, Baborák (74. Dostál) – Bálek, Šabata. Polička: Dobeš – Jílek, Pavliš, Stejskal, Stoklásek – O. Petr, Švec, J. Petr, Navrátil (75. Mužík), Opina, Adamča (66. Rattanong).

Hlinsko – Stolany 1:0

Branky: 30. Jůn. Hlinsko: Žejdlík – Koudelka, Kysela, Veselský, Cach – Novák, Boháč, M. Bouška, T. Bouška (37. Slavík) – Netolický (71. Holec), Jůn. Stolany: Šváb – Popelka, Hrubý, Cellar, Kučera, Jenka (60. Starý), Černohubý, Eis (86. Ždímal), Zavřel (71. Jiroušek), Kopp, Štainz.

FK Pardubice B – Srch 1:0

Branky: 80. Sklenář (z pen.) Pardubice B: Žák – Tměj (69. Chovanec), Javůrek, Novotný, Pešek – Beran (62. Fr. Uhlíř), Růžička, Vanžura – Sklenář, Rydval (J. Uhlíř). Srch: Mičjan – Chocholouš, Kusý (87. Víšek), Hurta (63. Brož) – Hauzner, Červenka, Samčenko, Dušek – Vágner, Hanáček (59. Urbanec).