Jiskra Ústí nad Orlicí – SK Slavia Praha U19 1:1 (0:0)

Premiéra proti atraktivnímu soupeři vyšla velmi dobře, hrál se rychlý, dynamický fotbal plný pohybu a nasazení. Ústeckým lze vytknout pouze neproměňování vyložených šancí, jinak musel zápas skončit vysokým vítězstvím domácích. V týmu Jiskry se představilo několik nových tváří. Zkouší se brankář Martin Mikulecký ze Sloupnice, mladý stoper Radek Capil z V. Meziříčí a ze stejného oddílu i útočník Zdeněk Horák. V základu byl i zkušený útočník Miroslav Knápek ze Šumperka, který se nezkouší, s ním se počítá jako s výraznou letní posilou. Knápek také patřil k nejlepším hráčům zápasu. Nezklamali však ani ostatní, líbil se gólman Mikulecký, v útoku byl vidět i Horák.

Už ve 3. minutě vyzkoušel pozornost brankáře z úhlu Knápek. V 5. minutě po chybě Capila běžel sám na branku hostující útočník. Gólman Novák však potvrdil, že po těžkém zranění je už opět v plné formě. V 7. minutě si na Knápkův centr naběhl Macek a z malého vápna otřel míč o tyč. Několikrát provětral obranu Slavie i rychlík Kukla, po jeho akci v 10. minutě pálil Knápek z 10 metrů těsně mimo. Ve 32. minutě vypálil Knápek z 20 metrů a jeho ránu zastavila tyč. Těsně před tím se opět vyznamenal i Novák v brance. V 35. minutě se za obranu dostal Felcman, ale také on neměl v koncovce dost klidu.

Ještě větší převahu si domácí vypracovali po obrátce, ale branka Slavie pro ně byla dlouho zakletá. V 55. minutě se hned do dvou vyložených příležitostí dostal Horák. Po Faltově přihrávce sám před brankou nastřelil jen nohy gólmana, vzápětí ho našel centr Chasáka, ale z vyložené pozice na malém vápně hlavičkoval mimo. V 63. minutě Falta výtečně vysunul Chasáka, následoval faul a přímý kop. Falta perfektně prostřelil zeď, ale brankář hostů reflexívně vyrazil jeho ránu do bezpečí. V 64. minutě nádherně trefil odražený míč Tomášek, rána jak z děla však orazítkovala jen spojnici břevna a tyče. V 72. minutě spálil vyloženou šanci i Pászto. V 74. minutě po rohu stejného hráče vyrazil gólovou hlavičku Davida z brankové čáry jeden z obránců. Vzápětí už diváci zvedali ruce, ale Felcman z několika kroků netrefil prázdnou branku. V 82. minutě se domácí konečně dočkali. David vysunul za obranu Knápka, který samostatný nájezd bezpečně proměnil – 1:0. Přesto to na vítězství nestačilo. V 89. minutě se do bleskového protiútoku vydali hosté a z minima vytěžili maximum. Zámečník po centru z levé strany prostřelil gólmana – 1:1. Přes evidentní snahu se už domácí vítězného gólu nedočkali.

Sestava Ústí n. O. – L. Novák (46. Mikulecký) – Roupec, David, Capil, Tomášek – Kukla (46. Marek), Roušar (46. P. Falta), Felcman, Pászto (46. Chasák) – Knápek, Macek (46. Horák).

Branky: 82. Knápek – 89. Zámečník.