Poslední zápas před zimní pauzou Žamberští zvládli.

Žamberk – Staré Hradiště 2:1

Žamberští fotbalisté vstoupili do zápasu aktivněji a v úvodní půlhodině diktovali tempo hry. První šanci měl domácí Hynek, když brankář Habivský neudržel kluzký míč, ale Hynkovu dorážku stačil pokrýt. Domácí fotbalista si vše vynahradil v 15. minutě, kdy se po rohu nejlépe zorientoval před brankou a z malého vápna rozvlnil síť – 1:0. Stejný hráč se postaral o zvýšení náskoku úspěšně proměněnou penaltou, nařízenou za ruku ve vápně. Hradiště zahrozilo ve 36. minutě, v níž se Tecnerova hlavička odrazila od břevna a následnou dorážku zablokovala domácí obrana na roh. Brankou do šatny se hosté vrátili do hry ve 44. minutě, kdy zkušený Zavřel rozehrál trestný kop na malé vápno a nekrytý Vencl lízl míč hlavou k zadní tyči.

Ve druhém dějství hosté ukazovali, že nejsou na druhém místě tabulky náhodou a donutili domácí urputně bránit hubený náskok. Macháček v brance Žamberka měl veliké starosti s hlavičkou Vykoukala. Vytáhl se i při zneškodnění Deutschovy dobře mířené střele k tyči. V 53. minutě znovu Deutsch mířil z trestného kopu pod břevno, ale Macháček vyškrábl míč nad branku. S přibývajícím časem narůstala nervozita a fotbal se vytrácel. Domácí vydřenou výhru uhájili. Fakta – branky: Hynek 2 (jedna z PK) – Vencl. Rozhodčí: Volný. ŽK: 3:3. Diváků: 90. Poločas: 2:1.

Jiří Suchánek, trenér Žamberka: „Hráli jsme s mužstvem, které aspiruje na postup. Hrálo se utkání výborné úrovně. Měli jsme převahu v prvním poločase, kdy jsme hráli velice dobře. Hosty jsme k ničemu nepustili. Hradišti se podařilo ze standardní situace snížit na 1:2. Ve druhé půli hosté převzali iniciativu a hrozili především ze standardních situací. My jsme však dobrým bojovným výkonem výhru udrželi. Chci mužstvo pochválit za kvalitní výkon. Jsem rád, že jsme poslední zápas vyhráli a chtěl bych za podporu poděkovat i našim skvělým fanouškům, kteří byli naším třináctým hráčem.“ ⋌(ry)