Choceňskou rezervu oslabilo vyloučení Kaplana

ORLICKOÚSTECKO - Na půdě soupeřů se v zápasech 2. kola krajské fotbalové I. A třídě představili Žamberští i hráči choceňské rezervy. Oba týmy však prohrály.

21.8.2007

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Wagenknecht

H. Městec – Žamberk 1:0

Petr Procházka, trenér Žamberku: „Zápas se nám nepovedl. Od samého začátku byla naše hra statická, bez nasazení a plná nepřesností s velkým množstvím ztracených míčů. Během celého zápasu jsme si prakticky nebyli schopni vypracovat brankovou příležitost. Oproti domácím jsme také zaostávali v agresivitě a důrazu v osobních soubojích. Vzhledem k našemu předvedenému výkonu jsme si nezasloužili bodovat.“

Fakta – branka: 19. J. Volejník (z pen.). Rozhodčí: Knoll (Jaroměřice). ŽK: 5:4. Diváků: 335. Poločas: 1:0.

Žamberk: Kulaxidis – Šponar, Kočí, Lauterbach, Franke, Kos, Ulvr, Pešek (76. Andrš), Pavelka, Menzel, Procházka.

SK Chrudim – Choceň B 3:0

Od začátku utkání domácí stupňovali tlak, v 7. minutě střílel z nebezpečné vzdálenosti Josef Hromádko, ale gólman hostí jeho střelu vyrazil na roh. Domácí stupňovali tlak a ve 22. minutě se již J. Hromádko trefil přesně k tyči - 1:0. Ve 27. minutě chyběly přímému kopu Tesaře centimetry. Ve 36. minutě si vykoledoval „červenou“ choceňský Kaplan a hosté hráli o desíti. Druhá půle opět začala v režii domácích a hosté se soustředili převážně na bránění. V 62. minutě si na centr V. Hromádka naskočil Plosza a hlavou zvýšil na 2:0. V 72. minutě se řítil na brankáře Vrbku útočník Chocně, ale Vrbka mu jeho nájezd vytlačil na roh. Vzápětí domácí Müller a Tesař promarnili své šance. V 83. minutě si Plosza po rohovém kopu naběhl na centr Wenzla a zakončil na 3:0.

Milan Vítek, trenér Chocně B: „Věděli jsme, že domácí budou kvalitním týmem, že mají postupové ambice. Snažili jsme se nepustit je do šancí, což se nám v prvním poločase povedlo. Škoda, že jsme inkasovali a přišli o vyloučeného Kaplana. Ve druhé půli jsme i v deseti byli aktivní, měli jsme šance, ale po další hrubce jsme prohrávali už 2:0 a zápas se jen dohrával. Nakonec jsme dostali ještě třetí gól. Předvedli jsme slušný výkon, ale na domácí nestačili.“

Fakta – branky: Plosza 2, J. Hromádko. Rozhodčí: Volný. ŽK 1:2 ČK 0:1 (36. Kaplan). Poločas: 1:0.

FK Agria Choceň B: Lukes – Šrut, Seidenglanz, Hunal, Dostál – Baborák, Kaplan, Synek, Frank – Palaščák, Novotný (Drvota, Kroupa, Rohuň).

21.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Jan Hřebejk při natáčení záběrů pro film Dezertér, který je druhým dílem troligie Zahradnictví.

Žamberk nabízí trilogii za zvýhodněnou cenu

Vidina trampského muzea nabírá na realitě

Cena města zná letošní laureáty. Jsou dva

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Na Cenu města za rok 2016 byli v Moravské Třebové navrženi první polistopadový starosta Karel Metyš a právník Jan Vermousek.

Bazén čekají opravy

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Investice na rekonstrukci bazénu se zdvojnásobila.

Polští pašeráci utíkali od cigaret, čeští dopláceli pokuty

Pardubický kraj - Zásilku neproclených cigaret a také léků na výrobu drog zajistili o víkendu celníci v Pardubickém kraji.

Pánové se drželi při zemi, rybník jim vypálila počtem branek Tesařová

Orlickoústecko - Za vším hledej ženu. V případě manželů Tesařových ze Skuhrova to rozhodně platí. Zatímco Miroslav Tesař odešel z tohoto kola s minus pěti body, jeho žena Markéta se může těšit na cenu pro vítězku pátého kola Fortuna Tip ligy, když nasbírala spolu s bonusem bodů šestnáct.