Dva góly Řetovou ukolébaly. Zabrali hráči 'Turecka'

Orlickoústecko - Fotbalová I. B třída: Sobotní šlágr ve skupině B skončil bezgólovou remízou a dramatické byly i penalty. Řetová ztratila vedení 2:0. Verměřovice otočily zápas s Dlouhou Loučkou.

18.4.2017

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Těchonín - Řetová 2:2, penalty 2:4

Než se Těchonín stačil rozkoukat, už prohrával s Řetovou o dva góly. Avšak hostím se následně moc nechtělo hrát a domácí se chytili šance, když těsně před poločasem snížil Moudrý. V obou kabinách byl o přestávce průvan. Hosté dokonce vyběhli do druhé půle se čtyřmi novými hráči. Nakonec se šlo do rozstřelu, který lépe zvládli hráči Řetové.

Fakta – branky: 44. Moudrý, 77. P. Dostálek – 3. Holínka, 14. M. Voleský. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 1:0. Diváci: 220. Poločas: 1:2. Těchonín: Riesner – F. Strnad, Makar, Jandejsek, Hynek, Krejčí (74. Kmošek), Peřina (36. Jironč), Kovanda, J. Dostálek, Moudrý (75. P. Dostálek), Špaček (84. O. Strnad). Řetová: Šilar – L. Bače (46. Berky), Šimek (46. Gloser), Provazník, Turek – Müller (46. R. Voleský), Flídr, Pilgr (63. T. Bače), M. Voleský – Vencl, Holínka (46. Sedláček).

Polička B - Libchavy 0:0, penalty 3:1

Pytel s brankami zůstal zavázán po celých devadesát minut. A hostím to neklapalo ani při penaltách, proměnili jedinou.

Fakta – rozhodčí: Preclík. ŽK: 2:1. Diváci: 75. Poločas: 0:0. Libchavy: Zeman – Rejent (60. T. Pinkava), Vaňous, Martinec (81. Šrom), Vítek, Ďuriš, Paukert, Urbanec (46. Motyčka), Boštík, Pavlák, Žídek (46. Blažek).

Verměřovice - Dlouhá Loučka 4:2

Ke koukání fotbal příliš nebyl. Obě týmům vázla kombinace, ale po přestávce mírné zlepšení nastalo. Domácím se rychle podařilo vyrovnat a výsledek otočit. Hosté si především nevěděli rady s dvojicí Kmeť – T. Sklenář. Po třetím gólu Verměřovice nakročily k výhře mílovým krokem.

Fakta – branky: 47. a 77. Kmeť, 56. T. Sklenář, 75. Škorpil – 31. a 87. Marván. Rozhodčí: Bednář. ŽK: 1:3. Diváci: 90. Poločas: 0:1. Verměřovice: Hudec – Šípek (37. Mikula), Černaj, Smejkal, Tlapák (80. Štěpánek) – T. Sklenář, Chládek, Ptáček, Faltus, Škorpil, Kmeť (83. Marek).

Kunčina - Semanín 0:0, penalty 8:7

Šlágr byl ochuzen o fotbalové koření. Scházely góly, byť hra měřítko snesla.

Fakta – rozhodčí: Matoušek. ŽK: 3:4. Diváci: 157. Poločas: 0:0. Semanín: Šenkýř – Mazal, Herynek, Kovář (28. Votřel), Flídr, Nešický, Hajdari, Bednár, Špatenka, Dvořák, Zadražil (88. Kašpar).

FC Jiskra - Horní Újezd 2:1

Absence kanonýra Matoulka Jiskru dlouho v zápase nemrzela, protože záhy po začátku utkání se trefil Šmolík. Na něj dlouho nikdo nedokázal navázat. Až hostující Pechanec proměnil penaltu. Jiskra se vrhla do útoku a minutu před koncem vstřelila vítězný gól.

Fakta – branky: 4. Šmolík, 89. Dušek – 72. z pen. Pechanec. Rozhodčí: Sita. ŽK: 6:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. FC Jiskra 2008: Opravil – Jireš (86. Halanič), Pohanka (90. M. Ježek), Paulus, Málek (77. Maleček), J. Ježek, Koreň, Dušek, Vyšohlíd, Musil (90. Malý), Šmolík.

Autor: Miroslav Bednář

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Otázka na víkend: online nákupy

Limonádový Joe na Kunětické hoře

Východočeské divadlo začne hrát na Kunětické hoře

Sociálním službám přebírají zaměstnance už i obchodní řetězce. Nabízí vyšší plat

Pardubický kraj - Největším tématem sociálních služeb se v posledních měsících stalo zajištění personálu.

Zahrádkářskému víkendu přálo počasí

Letohrad – O víkendu se Venclovo zahradnictví na Podměstí Letohradu ponořilo do slavnostního. Konal se tu už pátý ročník Zahrádkářského víkendu a v pestrém programu si své místo našla i móda.

Hledají architekta pro rekonstrukci Zámečku

Pardubice - Rekonstrukce a modernizace se dočká pietní území Zámeček, které je Národní kulturní památkou. Pardubická radnice proto nyní hledá architekta, který připraví projekt. Lhůta pro podání přihlášek je 6. června, vítěz by měl být znám do konce září a následně zpracuje projektovou dokumentaci.

OBRAZEM: Z třetího kovářského sympozia v Sopotnici

Sopotnice - Dnes se v Sopotnici koná 3. ročník setkání kovářů. Letošního sympozia se účastní 17 kovářů, kteří svůj um předvádějí na šesti kovadlinách, velkým pomocníkem jim je Buchar z roku 1951, který je po půlnoční generálce plně funkční.