VÝCHODNÍ ČECHY - ČFL: Letohradské fotbalisty připravil o tříbodový zisk Budějský trefou do šibenice

29.10.2007

ilustrační foto Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

FK Náchod–Deštné – FK Chmel Blšany 1:1

Zápas, ve kterém domácí chtěli potvrdit bod přivezený z Kolína, začal pro ně parádně, skončil ale smutně.
Proti poslednímu týmu tabulky chtěli dát domácí rychle gól, což se jim také podařilo. Nejprve se kanonýr Merganc ještě v 9. min. zastřeloval, v 17. však narýsoval kolmici za obranu Havrda a Merganc v sólu nezaváhal – 1:0. Poté hra upadla do průměru, vzruch přinesla až 30. min., kdy si za domácí zadáky naběhl Klasna, toho však vychytal Černík. Domácí mohli potvrdit svůj náskok v samotném závěru poločasu, jenže Hubičkovu ránu vyhlavičkovala obrana Blšan z brankové čáry. Úvod druhé půle jasně patřil hostům, jenže ti se ani přes svou převahu do ohrožení Černíkovy branky nedostali. V 67. min. byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Dluzniewski, ale domácí svou početní výhodu využít nedokázali. Naopak, v 90. min. zahrávali hosté od půlicí čáry standardní situaci, po vyhraném hlavičkovém souboji se dostal do zakončení Trup a jeho „nepovedený“ pokus skončil v síti – 1:1.

Fakta
– branky: 17. Merganc – 90. Trup. Rozhodčí: Zeman. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (67. Dluzniewski) . Diváků: 335. Poločas: 1:0.
FK Náchod–Deštné: Černík – Nejman, Chleboun, Kaplan, Vašata – Jirman (33. Hudec), Moník, Havrda, Zinke – Hubička, Merganc. FK Chmel Blšany: Zacharda – Bednář, Dluzniewski, Heinc, Řehák – Rulf, Čonka (65. Mašek), Krejčík, Gedeon, Trup – Klasna. (mr)

FK OEZ Letohrad – FK Slavoj Vyšehrad 2:2

Obě mužstva nemají bodů na rozdávání, a tak se v domácím prostředí očekával tříbodový zisk letohradské jedenáctky.
První branka utkání padla ve 32. minutě a radovali se hosté. Po centrovaném míči se Kučera ocitl zcela sám před Kykalem a z bezprostřední blízkosti otevřel účet zápasu – 0:1. Ve 40. minutě bylo vyrovnáno. Vaniš z přímého kopu zavěsil míč do sítě, když gólmanovi výborně clonil ve výhledu Strasmeier (1:1).
Do druhé půle vlétli domácí doslova jako uragán. Kočího patička našla Hundáka, tvrdou ránu u tyče pacifikoval Víšek. Zaslouženého gólu za zvýšenou aktivitu se hráči dočkali v 55. minutě. Nejlepší hráč utkání Hynek obešel po pravé straně vše, co mu stálo v cestě, a s pomocí teče beka rozvlnil síť za Víškem podruhé – 2:1 Vyrovnat se povedlo Budějskému, který ze třiceti metrů napálil míč přímo do šibenice – 2:2.
Letohrad tedy již po sedmé v tomto ročníku remizoval.
Fakta – branky: 40. Vaniš, 55. Hynek – 32. Kučera, 75. Budějský. Rozhodčí: Šedivý. ŽK:1:1. Diváků: 400. Poločas: 1:1 FK OEZ Letohrad: Kykal – Hynek, Strasmeier, Rompotl, Vaniš – Gerža, Kempf (36. Kuchta), D. Stejskal, Hundák (75. Kvapil) – Kočí (80. Myšák), Čada. FK Slavoj Vyšehrad: Víšek – Budějský, Tlustý, Procházka, Štach – Kunt, Chalupa, Balšánek, Březina (90. Ježdík) – Bošanský, Kučera (80. Sedláček). (ros)
29.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Nahoře zleva: Kukla, Souček, Kopecký, Skalický, Heger, Opina, Krumer. Uprostřed zl.: Krátký, Nágl, Strnad, Chleboun, Smejkal, P. Langer, Coufal, Truhlář. Dole zl.: Falta, as. trenéra Mansfeld, trenér Chudý, předseda R. Langer, as. trenéra Jansa, Vaňous.

Sezona snů přivede do Ústí třetí nejvyšší ligu

Tátafest v Ústí nad Orlicí.
9

Tátové slavili svůj svátek

Bouřka Pardubicko jen "lízla", padlo pár stromů

Pardubicko - Prudká čtvrteční bouře si většinu sil schovala na Německo.

Rostou kováři i křemenáče. Ale musíte vědět, kam jít

Pardubický kraj, Hlinsko - Mykolog Jiří Laštůvka „Kudláček" opět na své facebookové stránce probouzí v lidech naději i závist. Včera v okolí Hlinska nasbíral s kamarádkou Danou pět kilogramů křemenáčů. „Asi dvacet jsme jich nechali na místě, snad dorostou," připsal pod fotografii jednoho ze zaplněných košíků.

Tunely místo klikatého koridoru před Ústím, Ostřešanská spojka

Pardubický kraj - Jde hlavně o rekonstruovaný hlavní český koridor z Prahy do Ostravy, kde už zbývá zrychlit jen poslední část třináctikilometrový klikatý a pomalý úsek mezi Chocní a Ústím nad Orlicí.

Policie šetří smrt v Mýtě, zbraň proti sobě obrátil policista

Vysoké Mýto - Pardubičtí kriminalisté vyšetřují tragickou událost, ke které došlo o středeční noci ve Vysokém Mýtě. Zbraň proti sobě obrátil policista, sloužící na místním obvodním oddělení.