VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA JANOUŠKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kontrolní den objasní rozsah škod, stav haly i další postup

Česká Třebová - U poničené sportovní haly Na Skalce se ve středu uskuteční další z plánovaných kontrolních dnů. Přítomen má být mimo jiné hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, zástupci litomyšlské společnosti Profistav i projektant stavby.

V kostce z regionu: Otevřeli obálky s nabídkami

Vysoké Mýto /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - O rekonstrukci bazénu v Mýtě se přihlásilo pět firem, komise otevřela obálky minulý týden a teď ji čeká posouzení nabídek.

Objasní, jak řídit svůj spánek

Letohrad - Seriál přednášek špičkových osobností české vědy na Letohradském soukromém gymnáziu pokračuje.

Legiovlak v kraji čeká osm zastávek, první v Letohradu

Letohrad - Třináct rekonstruovaných historických vagonů, jakými se českoslovenští legionáři přepravovali napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále, to je Legiovlak, který už v úterý přijede do své první plánované zastávky v Letohradu.

AKTUALIZOVÁNO

Nádvoří zdobí dřevěné sochy

Letohrad /FOTO/ - Nové lavičky v Letohradu slavnostně odhalil čerstvě oddaný pár a pár, který slavil zlatou svatbu.

Den Země oslavili malováním

Letohrad – Tam, kde běžně stávají zaparkovaná auta, patřilo v neděli dopoledne prostranství dětem. Místní firma OEZ na svém parkovišti i letos uspořádala netradiční oslavu Dne Země – dětem nabídla možnost malovat křídami po zemi a soutěžit tak o pěkné ceny. Soutěžilo se v pěti kategoriích dle věku dětí a na asfaltu vznikaly mnohdy zajímavé kresby.

Letohradští lákali na památky, věžní hodiny, šišky i dorty

Letohrad – Pátý ročník tradiční akce Brány památek dokořán měl v Letohradu opět úspěch. I když letos sobotní akci příliš nepřálo počasí, i tak mohli místní i přespolní za sníženou cenu zamířit do místních muzeí, kostelů, kaple.

Heranova soutěž zná vítěze, Ústí už chystá „Kocianku“

Ústí nad Orlicí – Čtyřiadvacátý ročník Heranovy violoncellové soutěž je minulostí. V sobotu se v prostorách Základní umělecké školy Jaroslava Kociana uskutečnilo slavnostní zakončení spojené s předáváním oceněním vítězům jednotlivých kategorií, vyhlášením laureáta soutěže a závěrečným koncertem vítězů.

Den Země má v Mýtě tradici

Vysoké Mýto - Ve víru vody se letos ponese dvacátý ročník Dne Země v centru Vysokého Mýta s podtitulem Voda je život - život je voda. Vypukne ve středu 26. dubna úderem půl deváté dopoledne a nabídne řadu zajímavostí.

Den Země oslaví úklidem, jarmarkem i vzděláváním

Orlickoústecko, Svitavsko - Letošní Den Země oslaví úklidem Moravská Třebová, Rohozná i Letohrad.

Památky otevřou brány dokořán

Letohrad - Opět po roce se v sobotu v Letohradu koná oblíbená akce Brány památek dokořán.

Závody nabídnou adrenalin i zábavu

Žamberk - Již pošesté se v sobotu jede Rallye Šmídl. Amatérská automobilová orientační soutěž nabízí kategorie Family, Hobby a Shell Cup, jede se za běžného provozu a jak ubezpečují organizátoři, rozhodně to není o rychlosti a objemu motoru.

Případ Peška byl znovu odročen

Ústí nad Orlicí - Ústeckoorlický okresní soud ve středu odpoledne znovu projednával případ výtvarníka a exstarosty Ústí nad Orlicí Richarda Peška.

Nad zřícením střechy sportovní haly stále visí otazník

Česká Třebová - „Veřejnost může mít dojem, že celá věc ustrnula. Rozhodně tomu tak není," ujišťuje hejtman Martin Netolický ve věci zřícené střechy nové sportovní haly Na Skalce.

Heranova soutěž běží letos i online

Ústí nad Orlicí - Druhým soutěžním dnem pokračuje čtyřiadvacátý ročník Heranovy violoncellové soutěže. Ve čtyřech kategoriích bojuje 46 soutěžících z řad mládeže do šestnácti let, a to nejen z Čech a okolních zemí, ale například i Ruska, Běloruska, Mongolska, USA a dalších.

Na odděleních vybudují 'rodinné pokoje'. A bude tu i wifi

Vysoké Mýto - Moderní doba si žádá pokroky. Vědí to i ve Vysokomýtské nemocnici, kde v loňském roce v návaznosti na podpis smlouvy o vzniku dialyzačního střediska vzniklo komplexní Oddělení jednodenní péče.

Případ Peška čeká další soudní stání

Ústí nad Orlicí - Okresní soud v Ústí nad Orlicí ve středu odpoledne v dalším jednání otevře případ exstarosty Ústí a výtvarníka Richarda Peška, který za doživotní komplikace po banálním zákroku, který podstoupil v říjnu 2011, žaluje Orlickoústeckou nemocnici o více než devatenáct milionů korun.

Motorkáři vyjeli na první jarní výlet

Letohrad /FOTO/ - Burácení silných motorů, kožené oblečení a naleštěné motorky, to vše viděla hrstka lidí, kteří se přišli v sobotu po obědě podívat na letohradské náměstí.

Otužilci se letos poprvé ponořili do Pastvin

Pastviny - Velikonoční víkend byl také první koupačkou pro otužilce v Pastvinách. Tradičního odemykání přehrady, které se konalo letos již desátým rokem, se zúčastnilo na pětatřicet otužilých mužů i žen různého věku, mezi nimi například i známý herec Jan Čenský.

Nepřehlédnutelný náklad vezl opilý řidič

České Libchavy - Když dopravní policisté v pondělí zastavili „náklaďák", nestačili se divit. Řidič převážel kontejnery, které však rozhodně nebyly vhodně umístěny a upevněny, naopak ohrožovaly bezpečnost provozu. To ale nebyl jediný řidičův prohřešek!

Cesta play off končí. Přírodní živel vystavil Letohradu stop

Praha, Letohrad - Pátý čtvrtfinálový duel hokejbalové extraligy poznamenal déšť. S ním si hosté na plastovém povrchu příliš nevěděli rady.

Mýtští lákají na traily a slibují i workout

Vysoké Mýto - Tratě na Vinicích si přes zimu „sedly", uspokojí začátečníky i pokročilé.

Pastviny zažijí první koupačku

Pastviny - Trochu pro zdraví a hlavně pro legraci, tak mluví organizátoři z místního SKI klubu o sobotním tradičním odemykání Pastvin, které se koná od půl třetí pod Panelem.

Velikonoční svátky si můžete zpestřit zážitkem

Svitavsko, Orlickoústecko - Jako historický okamžik označují v Litomyšli událost, která je připravena na velikonoční neděli.

Může obchvat vylidnit město?

Žamberk - Dopravní studie bude důležitým pojítkem k rozhodnutí o postoji k obchvatu města.

Seniorka projela křižovatkou skrz. Nárazem zbourala pomník

Vysoké Mýto - Radnice na restaurování pomníku purkmistra Eduarda Meyera zažádala o dotaci. Po úterní nehodě se náklady ještě zvednou.

Školáci vyhlíží volno. Můžou do muzea i kina

Orlickoústecko, Svitavsko - Ski resort Dolní Morava na Velikonoce zahajuje letošní jarní sezonu.

Houkající sanita na přechodu smetla chlapce, odletěl s ním vrtulník

Vysoké Mýto - K nešťastné události došlo ve středu krátce po třinácté hodině v blízkosti autobusového nádraží ve Vysokém Mýtě. Houkající sanita tu na přechodu na „pětatřicítce" srazila dítě.

S jarem otvírají předzahrádky

Pardubický kraj - Teplé počasí láká k posezení venku. Předzahrádky se pomalu plní hosty.

Rybník v Horní Lipce zaujal v soutěži

Horní Lipka - Hned dvě ceny si vybojoval vloni vybudovaný rybník s tůněmi v Horní Lipce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies